Kostel Sv. Matouše Jedlová

Nad osadou Jedlová se nachází důležitý bod pro turisty v podobě barokního kostela Sv. Matouše. Turisty je navštěvován pro jeho osobitý charakter místa natolik, že rádi využijí i samoobslužného baru, který je součástí Kačenčiny pohádkové stezky přímo u kostela. Je to zároveň zábavný prostor s dřevěnou osmisměrkou pro děti. Vyhlášeným prvkem je zdejší houpačka zavěšená na stromu u kostela, odkud je možné se rozhlížet po hřbetech Orlických hor a při dobrém počasí dohlédnout až do Krkonoš. Udělejte si fotku na houpačce a pošlete nám. Při sdílení na sociálních sítích nezapomeňte přidat #mojisousedi.


Kačenčina stezka

Kačenka je princezna, která již 300 let vládne Orlickým horám. V českých zemích žádnou jinou vládkyni hor nepotkáte. Na její pohádkové stezce máte možnost s ní trávit pěkný den plný zážitků a poznání. Celkem si pro Vás připravila osmnáct stanovišť s interaktivními prvky a úkoly, které vždy souvisí s příběhem daného místa. Na celé stezce se tak seznámíte s dalšími pohádkovými postavami a poznáte Orlické hory zase trochu jinak.


Adventure Deštné - lanový park, golf, fotbal golf, víceúčelové hřiště

Adventure Deštné nabízí celou škálu sportovních aktivit pro děti i dospělé. Můžete si zapůjčit terénní brusle, koloběžky, horská kola i ve variantě elektro. Další volnočasové aktivity jako jsou: golf, fotbalgolf, pumptruck můžete objednávat na jejich stránkách. Workoutové hřiště je volně k dispozici pro veřejnost zdarma.


Rozhledna Velká Deštná

Vydejte se zdolat královnu Orlických hor Velkou Deštnou. Nejvyšší vrchol Orlických hor naleznete v nadmořské výšce 1115 metrů nad mořem. Rozhledna je vysoká 19 metrů. Z vrcholu rozhledny budete mít nádherný výhled na polské Stolové hory, Králický Sněžník a Krkonoše. Rozhledna se pyšní titulem Stavba roku 2020 Královohradeckého kraje. Nejčastější cesta na rozhlednu je ze Šerlichu, kde můžete nechat automobil. Trasa je dlouhá 3,5km. Vstup: zdarma.


Masarykova chata na Šerlichu

Svoji polohou, dostupností i nadmořskou výškou je Šerlich ideálním výchozím místem k nejzajímavějším místům Orlických hor - na Velkou Deštnou, do národní přírodní rezervace Bukačka, k Šerlišskému mlýnu, dále na Sedloňovský černý kříž, nebo Vrchmezí. Z Šerlichu je překrásný výhled jak, na českou stranu, tak na polskou. Od Šerlichu vede několik turistických tras a stezek. V blízkém okolí chaty roste mnoho chráněných rostlin, které nikde jinde neuvidíte. Před chatou můžete zavzpomínat na prezidenta T.G. Masaryka, který zde má busty a je po něm chata pojmenována.


Unikátní kostel Neratov se skleněnou střechou

Kostel, který dostal druhou šanci. Úžasné místo, které nemá obdoby. Tak nějak se většinou o kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově hovoří. Nejde o žádné přehánění a pravdivost těchto slov mohou potvrdit všichni ti, kteří toto místo navštívili. Pod kostelem můžete posedět v Neratovské hospodě s vlastním minipivovarem. V obci je také občerstvení a koloniál u Neretovských.


Smažírna ryb Deštné v Orlických horách

V rybníčku chaty Start si můžete pstruha, kterého Vám obsluha usmaží a připraví k jídlu. Anebo Vám jej chytí. Ulovená ryba z horského rybníčku, i to může být zážitek právě pro Vás. Trasa od apartmánu Moji Sousedi, 4min autem nebo 2,4km procházkou turistickou stezkou.